Mikrotik adı verilen bir yazılım ve cihazların üretici şirketidir. Bu şirket, ağ yönetimi ve güvenliği için kullanılabilecek çeşitli yazılımlar ve cihazlar üretir. Örneğin, Mikrotik RouterOS adlı bir yazılımı vardır, bu yazılım sayesinde bir router’ın işlevlerini yönetebilirsiniz. Ayrıca, Mikrotik tarafından üretilen cihazlar da vardır ve bu cihazlar router, switch, wireless access point gibi ağ öğelerini barındırabilir. Bu cihazlar genellikle kurumsal ağlar ve internet servis sağlayıcıları tarafından kullanılır, ancak evlerde de kullanılabilir.

MikroTik, Letonya merkezli bir yazılım ve donanım üreticisi olan MikroTik Inc. tarafından üretilen bir ağ cihazı markasıdır. MikroTik cihazları, internet servis sağlayıcıları, büyük şirketler ve ev kullanıcıları gibi birçok kullanıcı için kullanılabilecek birçok ağ çözümü sunar. Özellikle, MikroTik cihazları ağ geçitleri, ağ yönlendiricileri, ağ anahtarları ve WiFi yönlendiricileri gibi ağ cihazlarının yanı sıra, 3G/4G bağlantılarını yönetmek için kullanılabilecek modüller ve ağ ürünleri de üretir.

Mikrotik, Letonya merkezli bir yazılım ve donanım üreticisi şirketidir. Mikrotik’in ürettiği ürünler, genellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağ yönetimi için kullanılır. Mikrotik, ağ cihazları (router, switch, wireless access point vb.), yazılım ürünleri ve ağ güvenliği çözümleri gibi çeşitli ürünler sunmaktadır. Mikrotik’in ürettiği ürünler, kullanım kolaylığı, yüksek performans ve uygun fiyat nedeniyle popülerdir.

 

 

Port bazlı politikaların ağ trafiğinin yönlendirilmesi üzerindeki etkisi